Připravte se s námi na eKasu

V Česku EET, na Slovensku nově eKasa. I slovenští podnikatelé se teď budou muset popasovat s online evidencí tržeb.
Přejít na ni musí nejpozději 1. ledna 2020. A CLUBSPIRE je připravený podat pomocnou ruku.

Co je to eKasa?

Pokud podnikáte na Slovensku, zavedení systému eKasa pro vás znamená nutnost změny. Systém vstoupil v platnost od července, čas máte ale až do konce roku 2019. Právě tehdy totiž začnou platit postihy pro ty, kteří na eKasu nestihnou přejít. Každá pokladna musí být přes internet propojená se systémem Finanční správy Slovenské republiky, do kterého bude odesílat informace. Tato novinka má pomoci v boji proti daňovým únikům, s omezováním podvodů s pokladními doklady a při ochraně spotřebitelů.

CLUBSPIRE řešení

Nesplňuje vaše stávající fiskální tiskárna podmínky? Pomůžeme vám. Zajistíme tiskárnu podporující systém eKasa a nový komunikační modul CLUBSPIRE eKasa. Dodáváme tiskárny řady eKasa FT5000 od ověřeného výrobce společnosti VAROS.

Implementace

Implementace proběhne z naší strany, potřebná data do tiskárny nahrajeme.

Co k tomu budeme potřebovat

• autentifikační balíček (pro každou tiskárnu)
  • identifikační balíček (pro každou tiskárnu)
  • kód tiskárny

Po přechodu na systém eKasa se původní fiskální tiskárna odpojí od systému CLUBSPIRE a data z tiskárny se budou muset zálohovat. Nebude možné do nich později zpětně zasahovat (v systému CLUBSPIRE to ale půjde). Systém eKasa bude řešit pouze účty vzniklé po přechodu.

Defiskalizace původní tiskárny

• Fiskální tiskárnu vč. servisní knihy se pošle do servisního střediska výrobce.
  • Tam fiskální paměť ukončí a koncová data zapíší do servisní knihy.
  • Paměť vyjmou, archivují data na CD a zašlou k archivaci, která je povinná po dobu 10 let.
  • Fiskální tiskárnu je zapotřebí odhlásit na daňovém úřadu.

Informace Finančí správy SR

Na webu Finanční správy SR najdete detailnější informace, které by se vám mohly hodit. Obecné informace o systému eKasa, návod, jak se připojit na registrační pokladnu a záložku obsahující všechny dostupné informace o eKase.

Máte nějaké další dotazy? Kontaktujte nás, rádi vám s celým přechodem na systém eKasa poradíme.